• Biblioteka szkolna

Witam Cię kartek szelestem.
        Tytułem na pierwszej stronie.
        Witam! Bo po to przecież jestem,
        żebyś mnie ujął w dłonie i czytał.

Edward Szymański

Godziny pracy biblioteki szkolnej

10:00-16:00
         08:00-14:00

Od 1 października 2020 roku biblioteka szkolna jest otwarta dla wszystkich uczniów i ich rodziców. Wcześniej jednak proszę zapoznać się z regulaminem udostępniania księgozbioru.

Garść informacji o bibliotece

Nasza biblioteka szkolna, jako jedna z nielicznych, jest w większości samofinansująca się. Jest to możliwe poprzez przeprowadzanie różnych akcji, których celem jest pozyskiwanie środków na zakup książek oraz innych środków  potrzebnych do funkcjonowania biblioteki.

Od 2004 roku, co roku na przełomie marca i kwietnia przeprowadzany jest konkurs zatytułowany "Sponsor książki". Godnym uwagi jest także cykl zajęć prowadzony w oddziałach przedszkolnych "Cała Polska czyta dzieciom", przygotowywany we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Knurowie.  Oprócz tego biblioteka aktywnie uczestniczy w życiu miasta i powiatu.

Jak należy zachować się w bibliotece szkolnej podczas panującej pandemii.

1. Załóż na twarz maseczkę.
        2. Zapukaj i zajrzyj do biblioteki.
        3. Jeżeli nikogo nie ma lub jest 1 osoba to wejdź do środka.
        4. Jeżeli są 2 osoby poczekaj na zewnątrz zachowując bezpieczną odległość.
        5. Po wyjściu z biblioteki czytelnika sprawdź czy możesz już wejść.
        6. Stań w wyznaczonym miejscu.
        7. Zostaw książkę na stoliku, a następnie dokładnie zdezynfekuj ręce.
        8. Poczekaj, aż bibliotekarz obsłuży ucznia i poprosi Cię o podanie klasy, imienia i nazwiska.
        9. Teraz możesz już podać tytuł książki jaki cię interesuje.
        10. Pamiętaj, że książki z półki podaje wyłącznie bibliotekarz.
        11. Po wypożyczeniu książki ( bez przeglądania jej z kolegami i koleżankami) schowaj ją do tornistra i wyciągnij dopiero w domu.